За Хотелот

Хотел ЛЕОН *** е изграден и отворен во 2013 година. Тој е еден од најдобрo опремени хотели во областа, со современа технологија, професионален менаџмент и пријателски персонал. Тоа е комбинација на традиционалните и модерна архитектура, а тоа е идеално место за да се помине една ноќ, недела или повеќе.
Локацијата на хотелот е одличен избор за туристите кои сакаат да го посетат нашиот град, но е добар избор и за потребите на деловните луѓе и нивните цели додека тие се во Дебар.
Хотелот се наоѓа во градот Дебар, Хотел Леон е совршено место каде што можете да уживате во најдоброто од природата, планираат бегство или едноставно одмор за време на вашето бизнис патување. Ние само може да гарантираме дека ќе се чувствувате среќни со изборот на нашиот хотел додека сте во Дебар.

Хотел LEON располага со ресторан со летна тераса со поглед кон Дебарското Езеро.

Тип на соби:
Хотелот Леон ви нуди два типа на соби:
-Двокреветни соби – вкупно 13
-Апартамни – вкупно 2
*Сите соби се со тераса и прекрасен поглед кон Дебарско езеро.

Опременост на собите:
Минибар, ЛЦД-ТВ, безжичен интернет, клима уред, приватни тоалет, гардеробери, фен за коса.

Пријавување во хотелот / 12:00-22:00
Одјавување од хотелот / 8:00-10:30

Политика за Деца:
За деца од 0-6год. – не се наплаќа

Плаќање:
Во готово, VISA, Euro/Mastercard

Хотелот Леон се наоѓа во југозападниот дел од Македонија – во градот Дебар. Градот е опкружен од страна на Дешат, Стогово, Јабланица и Бистра. Се наоѓа на 625 метри надморска височина, до Дебарското Езеро, крај реката Црн Дрим и реката Радика.

Одалеченост од:
Езерото – 100m
Центарот на градот – 500m
Автобуска станица – 500m
Скопје – 130km
Тирана – 167km
Охрид – 60km